Nie tylko Krynica-Zdrój i Szczawnica – 3 mniej popularne polskie uzdrowiska

Mamy szczęście, że na terenie naszego kraju znajduje się tak wiele miejscowości uzdrowiskowych. Do najpopularniejszych należy z pewnością Krynica-Zdrój, Muszyna czy Szczawnica.

Jednak wybierając wakacyjny kierunek warto zwrócić uwagę na te, które są mniej znane. Gdzie są zlokalizowane i dlaczego jeszcze mogą zainteresować nie tylko kuracjusza, ale także turystę?

Cieplice Śląskie Zdrój – ciepłe źródła

Zlokalizowana na terenie Śląska miejscowość uzdrowiskowa Cieplice Śląskie Zdrój już od czasów nowożytnych. Bywali tu Stanisław Poniatowski, królowa Marysieńka, Izabela Czartoryska, a nawet Johann Wolfgang von Goethe.

Dziś przyjeżdżają tu kuracjusze z problemami ortopedyczno-urazowymi, chorobami układu nerwowego, nerek, osteoporozą czy chorobami reumatologicznymi. Znajdziemy tu cztery szpitale dedykowane kuracjuszom oraz aż sześć sanatoriów. Cieplice Śląskie to również niezwykle malownicze tereny spacerowe.

Duszniki Zdrój

To jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce. Park Zdrojowy w którym znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych to idealne miejsce do korzystania ze zdrowotnych bogactw tego miejsca. W okolicy miasta znajduje się wiele naturalnych zakątków, które pozwalają na odpoczynek na łonie natury.

Tutaj przeczytasz jeszcze więcej o tej niesamowitej polskiej miejscowości uzdrowiskowej: https://www.wczasowa.pl/duszniki-zdroj-polskie-miaisto-z-niesamowitym-parkiem-zdrojowym/.

Busko-Zdrój

Na terenie województwa świętokrzyskiego znajduje się Busko-Zdrój. To tu znajduje się Sanatorium Uzdrowiskowe „Marconi”, którego nazwa nawiązuje do włoskiego architekta Henryka Marconiego – autora budynku tutejszych „Łazienek”.

Architekt zaprojektował budynek, który w swojej formie nawiązuje do rzymskich obiektów tego typu. „Łazienki” to wizytówka i najbardziej charakterystyczny obiekt Buska-Zdroju. Henryk Marconi jest również autorem projektu Parku Zdrojowego.