Chorwackie wakacje – Istria

Półwysep Istria ma się czym pochwalić, a wczasy na jego terenie dostarczą nam niezapomnianych wrażeń. Dlaczego warto się tu wybrać?

Na jakie atrakcje zwrócić szczególną uwagę?

Półwysep Istria leży w północnej części Adriatyku, a większość jego powierzchni należy do Chorwacji (niewielki skrawek znajduje się w granicach Słowenii i Włoch). Osobom, którym spodoba się Istria, na pewno powinny zainteresować się co ma do zaoferowania Rodos pod kątem turystycznym. Jest to obszar zielony i dobrze zagospodarowany, a jednocześnie kuszący ciekawą historią. Efekt? Każdy turysta znajdzie tu dla siebie moc atrakcji, dzięki którym urop w tej części Chorwacji dostarczy mu niezapomnianych wrażeń. Istria zachwyca też zróżnicowanym krajobrazem, w którym istotną rolę odgrywają tereny górzyste.

W jakich miejscowościach możesz się zatrzymać?

Wielkim powodzeniem wśród turystów cieszy się Porec, znany z licznych hoteli, ciekawych wydarzeń kulturalnych oraz zabytków, którym warto poświęcić swój czas. W trakcie wycieczki po Istrii warto też odwiedzić Novigrad z malowniczą starówką oraz Labin – miasteczko, które do dziś wzbudza podziw swoimi fortyfikacjami. Przyciągają również Rovinj oraz Umag, którego turystyczny potencjał już dawno został dostrzeżony przez amatorów sportów wodnych. Dla tych, których fascynuje historia i cenne zabytki, ważnym punktem na mapie Istrii stanie się z kolei Pula. To jedno z najstarszych miast na wybrzeżu Chorwacji, na terenie którego wciąż możemy się spotkać z cennymi pamiątkami z okresu rzymskiego.

Istria to ciekawy region turystyczny, którym Chorwacja może podbić serca i plażowiczów, i miłośników historii. Wczasy w tej części kraju każdemu z nas sprawią wiele radości, a czas spędzony na odkrywaniu tutejszych atrakcji z pewnością nie będzie czasem straconym.