Co warto zobaczyć w Bydgoszczy?

Bydgoszcz to drugie pod względem wielkości miasto w województwie kujawsko-pomorskim i jedno z największych w Polsce. Leży nad rzeką Brdą.

Słynie z unikalnej architektury, bogactwa rzeźb i tradycji muzycznych. Co szczególnie zasługuje na uwagę w Bydgoszczy?

Bydgoszcz – atrakcje nad Brdą i na Starym Mieście

Na Starym Mieście w Bydgoszczy mieści się najstarsza i bardzo cenna budowla miejska- gotycka Katedra Św. Marcina i Mikołaja z imponującym ołtarzem głównym. Pałacyk Lloyda w stylu manieryzmu niderlandzkiego przy Rybim Rynku czy Spichrze Bydgoskie przypominają o istotnej roli żeglugi w historii miasta.

Spichrze razem z Wyspą Młyńską znajdują się na Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła (TeH2O), trasie łączącej 15 obiektów związanych z wodą. Wyspa Młyńska zwana zieloną oazą w samym centrum miasta to dobre miejsce na odpoczynek. Na uwagę zasługuje Wenecja Bydgoska- ciąg kolorowych kamienic nad rzeką Młynówką. Przejażdżka Bydgoskim Tramwajem Wodnym pozwoli zobaczyć zabytki architektury od strony wody.

Więcej o ciekawych atrakcjach turystycznych znajdziesz w serwisie https://www.ekujawy.pl/.

Muzea, rzeźby i inne atrakcje w Bydgoszczy

Unosząca się nad Brdą rzeźba Przechodzącego przez rzekę, rzeźba Łuczniczka czy monumentalna Fontanna Potop to obiekty, które budzą duże zainteresowanie turystów. Podobnie zresztą jak zbiory ulokowane w muzeach takich jak Muzeum Mydła i Historii Brudu czy Exploseum Factory, które upamiętnia czasy II wojny światowej. Spacerując po mieście, warto zwrócić uwagę na secesyjne kamienice w śródmieściu, przy ul. Gdańskiej i ul. Augusta Cieszkowskiego.

Miłośnicy muzyki powinni odwiedzić nie tylko teatr muzyczny Opera Nova, ale także Dzielnicę Muzyczną, w której znajduje się Filharmonia Pomorska, szkoły muzyczne i park pełen rzeźb wybitnych kompozytorów.