Lądek Zdrój i jego atrakcje

Jest jednym z najpiękniejszych i najstarszych uzdrowisk, jakimi może się pochwalić Dolny Śląsk, a wypoczynek na jego terenie każdemu z nas sprawi wiele radości. Lądek Zdrój to świetne zagospodarowanie, dzięki czemu tanie noclegi można tu znaleźć bez większych problemów, to również liczne zabytki, które przypominają o czasach świetności tej miejscowości. Jakie atrakcje zasługują tu na uznanie? W jaki sposób osoby odwiedzające ten kurort mogą spędzać czas na jego terenie?

Lądek Zdrój może się pochwalić historią sięgającą XIII wieku, przy czym już w XV stuleciu miejscowość ta cieszyła się wielkim powodzeniem jako uzdrowisko. Najstarszy zakład leczniczy powstał tu pod koniec XV wieku i sprawił, że Lądek zaczął się doskonale rozwijać i jako miasto, i miejscowość idealna dla osób pragnących poprawić stan swego zdrowia. Dziś jest to również ważny ośrodek turystyczne, wysoko ceniony przez tych turystów, którym marzą się wycieczki po Górach Złotych. Jakie atrakcje sprawiają, że wypoczynek w Lądku stanie się dla każdego z nas wspaniałym doświadczeniem?

Skarby Podlasia: Białystok

Powodów, dla których warto odwiedzić Lądek Zdrój, jest sporo. Kusi górka okolica i liczne atrakcje, w poznawaniu których pomaga turystom gęsta sieć szlaków turystycznych oraz szlaków spacerowych. Sam kurort może się pochwalić licznymi ciekawostkami, takimi jak słynne Stawy Biskupie, malownicze arboretum czy park zdrojowy. Dla miłośników historii ciekawym zabytkiem będzie gmach najstarszego sanatorium „Jerzy” w tym mieście które powstało pod koniec XV wieku, wielkie wrażenie robi też barokowy „Wojciech”. Ten imponujący zakład kąpielowy stał się turystyczną wizytówką uzdrowiska, a spacer w jego otoczeniu może na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie. Lądek Zdrój to również część typowo miejsca, mogąca nas oczarować wspaniałym rynkiem oraz zabytkowym ratuszem. Barokowa Kolumna Trójcy Świętej, zabytkowy pręgierz oraz okazałe kamienice, pochodzące głównie z XVIII i XIX stulecia – oto najważniejsze atrakcje, z jakimi można się spotkać w historycznym centrum miasta.

Lądek Zdrój ma wiele uroku, a czas spędzony na jego terenie z pewnością nie będzie czasem straconym. Wędrówki po Górach Złotych, wycieczki w rejon Złotego Stoku oraz spacery wśród skał Trojan – oto wybrane propozycje, dzięki którym każdy z nas będzie mógł tu wypocząć w taki sposób, jaki najbardziej odpowiada jego indywidualnym preferencjom.

One thought on “Lądek Zdrój i jego atrakcje

Dodaj komentarz